Google Chrome eklenti sisteminde değişikliğe gidiyor: Reklam engelleyiciler ne olacak? Google Chrome eklenti sisteminde değişikliğe gidiyor: Reklam engelleyiciler ne olacak?

ABD, 2019 yılında Huawei'ye "ulusal güvenlik" gerekçesiyle ihracat yasağı getirmiş ve birçok ülkeyi de Huawei'nin 5G altyapısını kullanmaktan men etmişti. Bu yaptırımlar Huawei'nin global pazar payında düşüşe yol açsa da, şirket yeni ürünler ve pazarlara yönelerek toparlanmayı başardı.

Yeni Ürünler ve Pazarlar Huawei'yi Kurtardı

Huawei, 2023 yılında tüketici elektroniği ve otonom sürüş alanlarında yeni ürünler piyasaya sürerek ABD'nin yaptırımlarının etkisini azalttı. Özellikle şirketin Ağustos 2023'te Çin'de piyasaya sürdüğü Mate 60 Pro serisi akıllı telefonlar büyük ilgi gördü.

Huawei Akıllı Telefon Pazarında Yeniden Yükselişte

Huawei'nin yeni ürünleri ve pazarlara yönelmesi, şirketin akıllı telefon pazarındaki sıralamasını da yükseltti. 2023 yılında 5. sırada yer alan Huawei, 2024'te 4. sıraya yükselmeyi başardı.

Huawei'nin Başarısı Çin'e Moral Verdi

Huawei'nin ABD'nin yaptırımlarına rağmen elde ettiği başarı, Çin'in teknoloji sektöründe kendi kendine yetme konusundaki kararlılığını da pekiştirmiş oldu.

Kaynak: AA