Royole'nin 2018'de FlexPai adlı katlanabilir modelini piyasaya sürmesiyle birlikte katlanabilir akıllı telefon kategorisi resmen ortaya çıktı. Bu ilk modelin dikkat çekmesi, diğer üreticilerin de bu alana ilgi göstermesine neden oldu.

Uzaya çıkan ilk Suriyeli astronot Faris, Türkiye'de vefat etti Uzaya çıkan ilk Suriyeli astronot Faris, Türkiye'de vefat etti

shiftdelete.net'in haberine göre; Samsung, OPPO, Xiaomi ve Huawei gibi büyük teknoloji şirketleri de katlanabilir telefon pazarına giriş yaparak birçok ikiye katlanabilir model piyasaya sürdü. Ancak şimdi üçe katlanabilen cihazlarla ilgili çeşitli söylentiler ve patentler gündeme gelmeye başladı. Huawei'nin yeni bir patent aldığı ve üçe katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığına dair bilgiler ortaya çıktı.

Üçe katlanabilen bir akıllı telefon şu ana kadar piyasaya sürülmedi. Samsung, CES etkinliğinde benzer bir prototipi sergilemiş olsa da henüz bu tür bir cihazı ticari olarak sunmadı. Ancak son zamanlarda Huawei'nin bu alanda bir patent aldığı haberleri gündeme geldi, bu da üçe katlanabilir bir akıllı telefonun geliştirme sürecinde olabileceğini işaret ediyor.


Huawei Telefon Pantent

Patent görüntüsünden anlaşıldığı kadarıyla, geliştirilmekte olan akıllı telefonun katlandığında "Z" şeklini alacağı görülüyor. Cihazın iki farklı menteşesi bulunuyor ve ikinci menteşe sayesinde ekran dışa doğru katlandığında, ekranın üçüncü bölümünün de işlevsel olarak kullanılabileceği belirtiliyor. Bu özellik, cihazın kullanım esnekliğini artırabilir ve çoklu görev yapma yeteneğini geliştirebilir.

Vivo'nun uzun zamandır beklenen katlanabilir telefonu, vivo X Fold 3 serisi, en ince katlanabilir telefon olarak tanıtıldı. İşte özellikleri.

Huawei'nin üçe katlanabilen akıllı telefonunu ne zaman piyasaya süreceği şu anda belirsiz. Ancak firmanın yeni bir patent alması, önemli çalışmalar yürüttüğünü gösteriyor. Çeşitli kaynaklara göre, cihazın bu yıl veya önümüzdeki sene tüketicilere sunulması bekleniyor.


Huawei Amblem

Şu ana kadar hiçbir üçe katlanabilen telefon piyasaya sürülmediği için Huawei'nin ne tür bir telefonla karşımıza çıkacağı belirsiz. Ancak ikiye katlanabilen modellere kıyasla daha ağır olması muhtemel. Bu durum, mobilite açısından ne kadar pratik olacağı konusunda soru işaretleri yaratıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ