İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı tarafından Üsküdar’da düzenlenen Avukatlar Buluşması 1. Bölge İftar Programı’nda avukatlar ile bir araya geldi. Programa Murat Kurum’un yanı sıra Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem Demir, milletvekilleri ve çok sayıda avukat katıldı. Programda ilgiyle karşılanan Kurum vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Zafer Partisi, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a Türkçe Kuran yolladı Zafer Partisi, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a Türkçe Kuran yolladı

100 BİN TL DESTEK

Avukatlara çeşitli müjdeler veren Kurum, "İstanbul şu son 5 yılda iş bilmez bir yönetimin elinde bir fetret dönemi geçirdi. Her konuda olduğu gibi hukukçu kardeşlerimiz de unutuldu. 1 Nisan’dan itibaren hukukçularımızın da yüzü gülecek. Mesleğe yeni başlayan genç avukat kardeşlerimize İBB olarak destek vereceğiz. Ofisini kuracak olan genç avukat kardeşlerimize 100 bin TL destek vereceğiz. 39 ilçede açılacak paylaşımlı ofislerden avukatlarımızda istifade edecekler. İBB olarak adliyeler arasındaki servis hizmetini sağlayacağız. Tüm sıkıntılarımız, dertlerimiz bitecek. İstanbul’un her yeri şu beş yılda hepimize dert oldu. İstanbul maalesef bir duraklama dönemine girdi. 2019 seçimleri öncesinde vadettikleri yüzlerce projenin dörtte üçüne hiç başlamamış bir yönetimden bahsediyoruz. Kalan 4’te 1’inde durum ne? Maalesef, projeleri göstermelik bir şekilde başlatıp tabelaları diktiklerini ve arkasında da herhangi bir iş yapmadıklarını görüyoruz. Bunun en yakın örneği de Üsküdar Sahili’dir. 4 yıldır oradaki tabelanın üzerine çeşitli yazılar yazıyorlar. Bu günlerde o tabelaya tam yol ileri yazıyorlar ama ileri giden bir şey yok. Arkada çalışan yok. Arkada bir kardeşimiz sabah gelip çayını demleyip içiyor, akşamda geri gidiyor. İstanbul böyle giderse çamura batacak. Bizim görüp yaşadığımız eski sürece doğru gidiyor. İstanbul’da büyük bir yatırım bütçesi olmasına rağmen ne metroya, ne ulaşıma ne de deprem dönüşümüne ilişkin bir iş yapılmadı. İnanın bana, bizim geçen hafta başlattığımız üç dönüşüm ve üç metro projesinin bütçesinden bile az iş yaptılar. İstanbullu hemşerilerimizin 2019 öncesi aldıkları hizmetleri de büyük oranda yavaşlatarak, İstanbul’da hizmeti ve eser üretimini aşağı çektiler” diye konuştu.

Kaynak: İHA