İddialar ve Savunma

Aslan, “Benim üzerimden Türkiye’nin bu alandaki başarısını engellemek için karalama yaptılar. Olan biten budur” diyerek kendisini savundu.

S 0A64F381Cc2D32Dfeba1B545775588743A8Ee781

The Sun Haberi

İngiliz gazete The Sun için çalışan bir gazeteci, bir Türk estetik doktoru ile görüşmesini ifşa etti. Görüşmedeki doktorun “rahatsız edici” tavırlarda bulunduğunu söyleyen gazeteci, ameliyat olması için doktor tarafından baskı gördüğünü iddia etmişti.

S E805F3Bbb39930851B3B1Bfbcf96Fc74F504650F

Doktor Aslan’ın Açıklamaları

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, The Sun gazetesinin ‘Brazillian Lift’ olarak bilinen kalça kaldırma ameliyatı için Türkiye’de bir doktoru gizli kayda almasının ardından gündem olan doktorun açıklamalarını aktardı. Hakan’a ulaşan Doktor Aslan, “Gazetede fotoğrafını görünce hatırladım. Bizde randevu sistemi vardır. Yani sokaktan gelip de toplantıya katılamaz. Randevu almıştı. Brezilya popo denilen bir talebi vardı. Yanımda hemşire asistanım var. İngilizce bildiğim halde hastayı tam, eksiksiz ve doğru bilgilendirmek için tercümanım var. Eldivenlerim var. Hastaya ne istediğini sordum. Talebinin tıbbi açıdan gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini anlayabilmek için de muayene ettim” dedi.

Soğan suyunun mucizevi faydaları: 11 derde deva Soğan suyunun mucizevi faydaları: 11 derde deva

Doktor Aslan, “izinsiz vücuduma dokundu” iddiasına ise şöyle yanıt verdi: “Böyle bir şey olabilir mi? Bir kişinin vücuduna izinsiz dokunulur mu? Yanımda hemşire var, yanımda tercüman var. Deontoloji kurallarının dışına çıkılır mı? Bizim yaptığımız toplantılarda deontoloji kurallarının dışına çıkılmaz.”

Sağlık Turizmi ve Türkiye’nin Başarısı

“Bu toplantıları, otel odalarında gizlice yapmıyoruz. Otellerin büyük toplantı salonlarında yapıyoruz. Bu toplantılara ekip olarak gidiyoruz. 10 - 15 kişilik bir ekip. Yaptığımız organizasyonda Birleşik Krallık vatandaşları da görev alıyor. Sağlık turizmi alanında uzman ve yardımcı olarak çalışan Birleşik Krallık vatandaşı çalışanlarımız da var. Danışmak ve bilgi almak isteyen kişilerle otellerin toplantı salonlarında görüşülüyor. Türkiye’de sağlık turizmi diye bir portföy açıldı. Yaklaşık 5 milyar dolar getirisi var bu sektörün. İstanbul, Ankara ve İzmir’den hastaneler, bu alanda başarılı işler yapıyorlar. Bu dikkat çekiyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ