Londra'da binlerce kişi, Gazze Şeridi'nde hemen şimdi ateşkes çağrısı yapmak amacıyla ateşkes yazılı pankartlar taşıyarak bir araya geldi. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken, dünya genelinde 23,843 Filistinliyi kaybeden İsrail ordusunun katliamına karşı tepkiler büyüyor. Londra'da toplanan binlerce Filistin destekçisi, Gazze için hemen şimdi ateşkes talebiyle bir yürüyüş gerçekleştirdi. Göstericiler, "İşgali hemen durdurun" sloganları eşliğinde "Ellerinizi Gazze'nin üzerinden çekin" ve "Gazze'yi kurtarın" yazılı pankartları taşıdı.

Kıyamet manzarası: Filistin'de en az 15 çocuk açlık ve susuzluktan öldü Kıyamet manzarası: Filistin'de en az 15 çocuk açlık ve susuzluktan öldü

Londra Belediyesi, yürüyüşe bazı sınırlamalar getirirken, Filistin destekçilerine Parlamento Meydanı'na giden güzergahı takip etmeleri ve konuşmalarını yerel saatle 16.30'a kadar bitirmeleri talimatı verdi. Bin 700 MET Polisi'nin görevlendirildiği yürüyüşte, göstericilerin Kensington'daki İsrail Büyükelçiliği çevresinde bulunmalarına izin verilmedi. Bazı pankartlardaki ifadeler nedeniyle 2 kişi gözaltına alındığı belirtildi.

Kaynak: İHA