Pu’ya göre, iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modelleri, geçen yılın Pro modelleriyle aynı olan 8 GB RAM’e sahip olacak. Böylece standart modellerde 2 GB’lık bir artış olacak. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri, 6 GB RAM ile gelmişti.

iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modelleri ise, selefleri gibi 8 GB RAM taşıyacak. Bu modellerde RAM kapasitesinde bir değişiklik olmayacak.

TikTok’ta müzik krizi: 4 milyon şarkı silinebilir TikTok’ta müzik krizi: 4 milyon şarkı silinebilir

Wİ-Fİ 6E TEKNOLOJİSİ TÜM MODELLERDE OLACAK

iPhone 16 serisinin bir diğer önemli özelliği ise, Wi-Fi 6E teknolojisi olacak. Bu teknoloji, 6 GHz frekans bandında çalışarak daha yüksek hızlarda ve daha az parazitle kablosuz bağlantı sağlıyor.

Iphone-21

Wi-Fi 6E teknolojisi, şu anda sadece iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde bulunuyor. Ancak iPhone 16 serisinde, tüm modellerde Wi-Fi 6E destekleyen modemler kullanılacak.

EKRAN BOYUTLARI BÜYÜYECEK

iPhone 16 serisi için bir diğer iddia da, ekran boyutlarında bir artış olacağı yönünde. Apple’ın, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max modellerinde ekran boyutlarını biraz daha büyüteceği söyleniyor.

Söylentilere göre, iPhone 16 Pro, 6.3 inçlik bir ekrana sahip olacak. iPhone 16 Pro Max ise, 6.9 inçlik bir ekrana kavuşacak. Bu, mevcut modellere göre 0.2 inçlik bir fark anlamına geliyor.

iPhone 16 serisi, eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Apple’ın, tasarım ve kamera konusunda da yenilikler sunması muhtemel.

Kaynak: HABER MERKEZİ