Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa günü yükselişle tamamladı

Seçim sonrası rekor tazeleyen altın fiyatlarında yükselişin devam edip etmeyeceği yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. 2 Nisan 2024 Salı günü gram altın, çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? Gram altın için yeni zirve tahmini ne?

Düşüşler kalıcı olmayacak!

Altın fiyatları, yeni güne yükselişle başladı. Altının ons fiyatı, yeniden 2 bin 250 doların üzerinde seyrediyor. Bu durum, ons altınla birlikte gram altının da yukarı yönlü hareket ettiğini gösteriyor.

İslam Memiş, gram altın için yeni bir zirve tahmininde bulundu. Döviz kurlarındaki, altın fiyatları ve diğer emtialardaki düşüşlerin kalıcı olmayacağını belirtti.

Altın fiyatları;

Gram altın 2.464,40 lira
Çeyrek altın 3.827,12 lira
Yarım altın 7.654,25 lira
Cumhuriyet altını 15.262 lira

Ons altında fiyatlar balon

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, kendi Youtube kanalında yaptığı değerlendirmede, "Ons altın 2237 dolar seviyesine kadar yükseldi. Alır mıyım, asla! Almam. Elimde dolarım var, ons mu satın alırım pariteden Euro mu alırım? Tabii ki Euro alırım." dedi.

İslam Memiş şu ifadeleri kullandı:

"Türk lirası karşısındaki enstrümanları satın alır mıyım? Kaçırmam çünkü bu fırsatlar bitmez. Düşüşler kalıcı değil. Ons altında bir balon var ve birilerinin eline bırakacaklar bu balonu. Ons tarafından uzak durmaya devam ediyorum.

Gram altında beklenti 3500 TL seviyesi

Altının gram fiyatında 2414 lira seviyesine kadar bir gerileme vardı. Şu anda 2393-2424 lira seviyelerinde. Muhtemelen bu aralığa yerleşecek. Gram altın şu anda ucuz, 2024 yılıyla alakalı 3000-3500 TL seviyesiyle beklentilerimiz devam ediyor.

Ekonomik olarak sancılı süreç devam ediyor. Döviz kurlarındaki, altın fiyatları ve diğer emtiadaki düşüşler kalıcı değil. Yukarı yönlü hareketler devam edecek."

Editör: Mehmet Köşker