Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ons altının mevcut seviyesinin 2380 dolar civarında olduğunu belirterek önümüzdeki dönemde bir düşüş öngördüğünü ifade etti.

İslam Memiş'in kendi youtube kanalında yaptığı değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde: "Ons altın, 2375 dolar seviyesinde bulunuyor. Daha önce tatildeyken 2431 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ancak aynı günün akşamında 100 dolarlık bir gerileme yaşandı."

"Artık bu yıl sonuna kadar 2600 dolar seviyesi önü kırıldıktan sonra yükselişler 3000 dolar seviyesine kadar devam edebilir."

Peker Holding'in Slovenya'daki tarım robotu üretim fabrikasının açılışı yapıldı Peker Holding'in Slovenya'daki tarım robotu üretim fabrikasının açılışı yapıldı

"Ons altın zaman zaman teknik olarak satışlar mutlaka yapacaktır. Düzeltme hareketleri olacaktır."

"İslam Memiş'in değerlendirmesine göre, ons altının 2250 dolar seviyesine gerilemesi bekleniyor, bu da gram altın fiyatlarında bir gerilemeye işaret ediyor. İlk aşamada gram altın 2500 lira seviyesine doğru bir düşüş yaşayabilir ve ardından 2450 lira seviyesine kadar gerileyebilir. Ons altın 2300 doların altına düştüğünde, gram altın yatırımcıları kademeli alım stratejisine başlayabilir."

Kaynak: HABER MERKEZİ