Gümüşhane'de kene ısırması nedeniyle 5 kişinin tedavisi sürüyor Gümüşhane'de kene ısırması nedeniyle 5 kişinin tedavisi sürüyor

Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde meydana gelen tren kazasının güvenlik kamerası görüntüleri kamuoyu ile paylaşıldı. İncesu köyünde gerçekleşen olayda, kontrolsüz bir şekilde hemzemin geçitten geçmeye çalışan traktör ile Isparta-İzmir seferini yapan yolcu treni çarpıştı. Kaza sonucunda traktör sürücüsü ağır yaralanırken, traktör ikiye bölündü.

Kazazedeye İlk Müdahale

Çevredeki vatandaşların hızla 112 Acil Çağrı Merkezine haber vermesiyle olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralı sürücü, ilk müdahalenin ardından Keçiborlu Devlet Hastanesine, daha sonra ise Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine nakledildi.

Soruşturma Başlatıldı

Kazayla ilgili olarak soruşturma başlatıldığı ve sürücünün hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi. Kaza anı, trenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı ve görüntülerde trenin hareket halindeyken aniden önüne çıkan traktörle çarpıştığı görüldü.

Kaynak: İHA