İsrail Başbakanı Netanyahu, ziyaret ettiği F-15 üssünde diğer cephelerden gelecek saldırılara hazır olduklarını ve İsrail'e zarar veren kim olursa olsun saldıracaklarını dile getirdi.

Ermenistan'ın iade ettiği 4 köye Azerbaycan bayrakları çekildi Ermenistan'ın iade ettiği 4 köye Azerbaycan bayrakları çekildi

Bir F-15 üssünü ziyaret eden Başbakan Benyamin Netanyahu, İsrail'in saldırıya uğraması halinde İran'ı vuracaklarını öne sürdü.

Bizi vuranı bizde vururuz

Netanyahu açıklamasında, "Zor zamanlardan geçiyoruz. Gazze'de tüm şiddetiyle devam eden bir savaşın ortasındayız. Ayrıca rehinelerimizi geri almak için aralıksız çabalarımızı sürdürüyoruz ama diğer cephelerden gelecek meydan okumalara da hazırlanıyoruz" dedi.

Basit bir ilke belirlediklerinin altını çizen Netanyahu, bu ilkeyi "Bizi vuranı biz de vururuz" şeklinde açıklayarak, "Savunmada ve saldırıda İsrail'in güvenliği için sorumluluklarımızı yerine getirmeye hazırız" dedi.

Pilotlara hitaben yaptığı konuşmada Netanyahu, "Ben ve tüm İsrail size güveniyoruz. Hepinize başarılar" cümlelerini kaydetti.

Kaynak: HABER MERKEZİ