Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentindeki Muammer ailesine ait bir evi bombalaması sonucu 12 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Bölge sakinleri ve sivil savunma ekipleri, saldırı sonrası yıkılan binada arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampı'nda bulunan Saad bin Ebi Vakkas Camisi'ni bombalaması sonucu bir kadın hayatını kaybetti ve çoğu çocuk ve kadın olan onlarca kişi yaralandı.

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin farklı bölgelerini hedef alması sonucu birçok noktada ölü ve yaralılar olduğu bildirildi.

32 binden fazla ölü var

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 280'i çocuk, 9 bin 340'ı kadın olmak üzere toplamda 32 bin 552 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 74 bin 980 kişinin yaralandığı bildirildi.

ABD: İsrail acilen sivilleri korumak için daha fazlasını yapmalı ABD: İsrail acilen sivilleri korumak için daha fazlasını yapmalı

Enkaz altında hala binlerce kişinin olduğu belirtilirken, sığınma için başvurulan hastane ve eğitim kurumlarının da hedef alınarak sivil altyapının da zarar gördüğü kaydedildi.

Kaynak: AA