Gazze'de öldürülen İsrailli esir asker Ron Sherman'ın annesi, oğlunun İsrail ordusu tarafından zehirlendiğini öne sürdü.

Jerusalem Post’un haberine göre, Sherman'ın annesi Maya, dün, İsrail ordusunun oğlunu öldürmekle suçladığı bir paylaşım yaptı.

İsrail ordusunca yürütülen soruşturma sonuçlarının oğlunun gerçekten öldürüldüğünü ortaya koyduğunu belirten Maya, "Ancak Hamas tarafından değil." ifadesini kullandı.

İsrail, "yanlışlıkla" öldürdüğü İsrailli esirin "şehit" kaydedilmesini  reddetmiş

"Daha çok Auschwitz ve gaz odaları açısından düşünün, sebebi Naziler ve Hamas olmaksızın." diyen Ron’un annesi, "Kazayla vurulma yok, rapor yok ancak kasıtlı cinayet ve zehirli gazlarla bombardıman var." ifadesine yer verdi.

Maya, oğlunun "kahrolası" hükümet ile İsrail ordusu üst düzey yetkililerinin cezaya konu bir ihmalkarlığı nedeniyle kaçırıldığını belirtti.

İl olması beklenen ilçeler  belli oldu İl olması beklenen ilçeler belli oldu

İsrail ordusunun, Ron’un birkaç parmağının kırılmış olduğunu tespit ettiğini aktaran anne, oğlunun İsrail ordusunun onu “içine gömdüğü zehirli mezarından” çıkıp nefes alabilmek adına çaresizce çabalaması nedeniyle parmaklarının zarar görmüş olabileceğini kaydetti.

İsrail'in "yanlışlıkla" öldürdüğü esirin babası isyan etti: Oğlumu iki kez  öldürdünüz

Maya, "Ancak yalnızca İsrail ordusunun zehrini soludu." değerlendirmesinde bulundu.

Maya, oğlu yerinde Başbakan Binyamin Netanyahu'nun ve Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi'nin çocukları yahut Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın torunu olsaydı, "Onlar da gaz bombalarıyla mı zehirleneceklerdi?" sorusunu sordu.

Ron Sherman’ın cansız bedeni, 14 Aralık 2023'te Cibaliye’deki bir Hamas tünelinden İsrail ordusunca çıkarılmıştı.

Kaynak: AA