Müftülüğe bağlı Gençlik Koordinatörlüğünce "Filistin'de açan İstanbul laleleri gençlere özgürlük" temalı sokak sergisi ile "Diploma" isimli tiyatro oyunu Nurosmaniye Camisi'nin bahçesinde yapıldı.

Çok sayıda kişinin katıldığı etkinliklerle Filistin'de yaşanılan drama dikkati çekildi.

İstanbul Müftü Yardımcısı Zekeriya Bülbül, basın mensuplarına, hazırlıkları iki ay süren organizasyonla Gazze'de yaşanan olaylara gençlerin ve çocukların dikkatini çekmeyi amaçladıklarını söyledi.

Serginin dışında farklı etkinlikler de düzenlediklerini belirten Bülbül, "Gazze'de eğitim görüp de mezun olamayan çocuklarımızın mezuniyet törenlerini burada tiyatral bir gösteri içerisinde anlatmaya çalıştık. Belki mezuniyet belgesi alamadılar ama şahadetnamelerini almalarını biz burada tiyatral gösteri içerisinde sergilemeye çalıştık." diye konuştu.

Malatya'da hafif ticari araç uçuruma devrildi, 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı Malatya'da hafif ticari araç uçuruma devrildi, 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

Etkinliklerde Gazze'de hayatını kaybedenler için dua edildi.

Gazeteci ve yazar Yusuf Kaplan ile Zahide Tuba Kor'un da katıldığı etkinlikte sergilenen resimler Gazze'ye destek amacıyla satışa sunuldu.

Kaynak: aa