Husumetlisi sandığı kişiyi takip ederek arkadan yavaşça yanına sokuldu. Sonrasında silahını çekerek bacağından vurup kaçtı. Saldırı anı kameralara anbean yansırken, Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri tarafından bayramda annesinin elinin öperken yakalanan saldırgan tutuklandı.

Saldırı 1-1

Beyoğlu Yahya Kahya Mahallesi'nde geçen ay yaşanan olayda, bir kişi, husumet duyduğu bir gençten şüphelenerek onu takibe aldı. Dakikalarca genç adamı takip eden şahıs, yokuş yukarı çıkarken arkasından koşarak silahla bacağından vurdu.

Saldırı 2

Saldırı sonrasında şaşkına dönen S.D. (22) adlı genç yaralandı ve yere düştü. Saldırgan hızla uzaklaşarak kayıplara karıştı. Yaralı genç, saldırganın ardından bağırırken, çevredeki vatandaşlar olay yerine koşarak geldi.

Saldırı 3

Bacağından vurup kaçtı

Olayın ardından sağlık ve polis ekipleri hemen olay yerine sevk edildi. Sağlık ekibi, yaralı gence ilk müdahaleyi yaparak ambulansla hastaneye götürdü. Yaralı gencin hayati tehlikesi bulunmuyor. Güvenlik kameraları, saldırı anını kayıt altına aldı.

Saldırı 4

Görüntülerde, saldırganın genç adamı arkasından izlediği, sonra bacağına ateş ettiği ve genç adamın yere düştüğü görülüyor. Saldırgan hızla kaçarken, çevredeki insanlar genci yardım etmek için koşarak ona yaklaşıyor.

Saldırı 5

Beyoğlu Asayiş polisi izini sürdü

Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği polisleri, olayla ilgili çalışmalarına başladı. Görgü tanıklarının ifadelerini alarak güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldılar.

Saldırı 6

Saldırganın kaçış güzergahındaki kameraları tek tek kontrol eden polis ekipleri, saldırganın kimliğini tespit etti: A.H. (17). Devam eden çalışmalar kapsamında, polisler yaklaşık 2 ay boyunca saklanan saldırgan A.H.'nin Ramazan Bayramı'nda Bahçelievler'de yaşayan annesinin evine geleceği bilgisine ulaştılar.

Saldırı 7

Bayramda el öperken yakalandı

Polis ekipleri hızla harekete geçti ve evin çevresinde güvenlik önlemleri aldı, beklemeye başladılar. Bir süre sonra evine gelen A.H., annesinin elini öptüğü sırada polisler tarafından aniden yakalandı. Gözaltına alınan şahıs kelepçelendi ve emniyete götürüldü.

Adnan Oktar davasında 4 kişi tahliye edildi Adnan Oktar davasında 4 kişi tahliye edildi

Saldırı 8

Saldırgan tutuklandı

Emniyette ifadesi alınan A.H., olay günü S.D. isimli şahsı husumetlisine benzettiği için ateş ettiğini ve silahı olay esnasında Bakırköy sahilinde denize attığını söyledi. İşlemleri tamamlanan A.H., adliyeye sevk edildi ve çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Saldırı 9

Kaynak: İHA