İzmir, gece saatlerinde şiddetli yağış ve fırtınanın etkisi altına girdi. Gün boyunca devam eden yağmur, geceleyin şiddetini artırarak kent genelinde su baskınlarına neden oldu.

Karşıyaka ilçesinde bulunan Mavişehir Mahallesi ile Aksoy Mahallesi'nde deniz suları yükseldi, sokaklar ve caddeler sular altında kaldı.

izmir sel 2

Beyoğlu’nda 29 yıl hapis cezası olan hırsız yakayı ele verdi Beyoğlu’nda 29 yıl hapis cezası olan hırsız yakayı ele verdi

Yağışın etkisiyle sahilde bulunan sitelerin bahçeleri sular altında kalırken, cadde ve sokaklar da su baskınlarına maruz kaldı.

Deniz suyunun yükselmesi, bazı bölgelerde araçların sular altında kalmasına neden oldu. Sitelerin görevlileri siren sesleriyle vatandaşları uyararak araçlarını yüksek yerlere çekmelerini istedi.

izmir sel suyu

İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, su baskınlarını önlemek amacıyla kapalı kanalları açmak için çalışma başlattı. Ancak su seviyesinin sürekli yükselmesi, çabalara rağmen önlenemedi.

izmir sell

Bazı vatandaşlar, ayakkabılarını çıkararak sular içinde yürümeyi tercih etti. Aracını sular altından kurtarmaya çalışan bazı vatandaşlar ise başarılı olamayınca çözümü ağaca bağlamakta buldu.

Şiddetli rüzgarın da etkisiyle Karşıyaka Cemal Gürsel Sahil Yolu tamamen sular altında kaldı. İtfaiye ekipleri, vatandaşları araçlarını güvenli bölgelere çekmeleri konusunda uyardı.

Diğer yandan Meteoroloji yağışların devam edeceği konusunda uyarılarını sürdürdü.

Kaynak: AA