İngiltere'de bir kadın, hasta olduğunu düşündüğü bir 'yavru kirpi'yi veterinere götürdü. Ancak, veterinere ulaştığında gerçeği fark etti: Bulduğu şey bir kirpi değil, bir şapkanın ucuydu.

Trthaber'in haberine göre; İngiliz kadın yol kenarında bulduğu 'yavru kirpi'yi güvenli bir alana taşıdı. Birkaç saat ilgilendikten sonra, kedi maması vermesine rağmen 'kirpi'nin gece boyu hareket etmediğini gören kadın, hayvanın hasta olabileceğinden şüphelend

BM’den Gazze’deki toplu mezarlar için soruşturma çağrısı BM’den Gazze’deki toplu mezarlar için soruşturma çağrısı

Ertesi gün, kabarık aksesuarı Cheshire'daki Lower Moss Wood Doğa Koruma Alanı ve Yaban Hayatı Hastanesi'ne götürdü.

Korku içinde veterinerin vereceği yanıtı bekleyen yaşlı kadın ummadığı bir durumla karşılaştı.

Buluduğu şeyin bir kirpi değil, bir şapka aksesuraı olduğunu öğrendi.

Veteriner Janet Kotze, The Independent'a verdiği röportajda, yaşlı kadının durumunu şöyle anlattı: "Yaşlı bir kadındı, belki altmışlı ya da yetmişli yaşlarındaydı. Gerçeği öğrendiğinde şaka yaptığımızı zannetti. Bizim için kirpi olmadığı oldukça açıktı ama nasıl doğru şeyi yapmaya çok odaklanmıştı."

Yaban Hayatı Hastanesi ise Facebook'ta bir gönderide şunları yazdı:

"Nazik bir ruh, yavru bir kirpiyi kurtardığını düşündü ve bu içimizi ısıttı, ancak bunun bir şapkanın kabarık bir ponponu olduğunu keşfettik. Lütfen unutmayın, eğer gün içinde bir kirpi görürseniz, bu bir şeylerin ters gittiğinin işaretidir. Onları sıcak bir kutuya koyun ve veterinerlerinizden yardım isteyin. Dikenli dostlarımızı güvende tutalım"

Kaynak: HABER MERKEZİ