ABD dahil tüm dünyanın birçok kez uyardığı ve sonuçlarının felaket olacağı Refah Operasyonu, İsrail Başbakanı Netanyahu tarafından onaylandı.

Operasyon izni çıktı

İsrail Başbakanı Netanyahu'nin orduya Refah şehrine operasyona izin verdiği açıklandı. Savaş kabinesinin toplanması ardından Hamas'ın ateşkes teklifini değerlendiren Netanyahu, anlaşmayı 'saçma bulduğu' gerekçesiyle reddetti. Ardından ise 1.5 milyon mülteci ve sivilin bulunduğu Refah kentine operasyon izni verildi.

Arjantin'de Milei hükümeti karşıtı yaşanan şiddetli protestolarda çok sayıda insan yaralandı Arjantin'de Milei hükümeti karşıtı yaşanan şiddetli protestolarda çok sayıda insan yaralandı

Bütün dünya itiraz edip uyarmıştı

ABD, AB ülkeleri ve tüm dünya ülkeleri, İsrail kuvvetlerinin Refah'a yapacağı bir operasyonun 'felaket ile sonuçlanacağını' belirmişti. Ayrıca Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası örgütler de İsrail Başbakanı'nı operasyona izin verilmemesi konusunda uyarmıştı.

Netanyahu’nun İsrail Savunma Kuvvetleri'nin Gazze'nin güneyindeki Refah şehrine operasyon planını onayladığı ifade edilen açıklamada, IDF’nin operasyona ve sivilleri tahliye etmeye hazır olduğu kaydedildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ