AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan’da düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Mitinge Kurum’un yanı sıra Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Saliha Demirer, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu, MHP Eyüpsultan ilçe Başkanı Aydın Yırtıcı, MKYK üyeleri, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Mitingde ilgiyle karşılanan Kurum’a vatandaşlar konuşması sırasında alkışlarla eşlik etti. Kurum’un miting sonunda vatandaşlara karanfil dağıttı.

Kurum, mevcut yönetimi eleştirirken, “İstanbul’umuz 5 yıldır bu beceriksiz, liyakatsiz yönetimin elinde çile çekiyor. Mevcut CHP’li İBB yönetiminin Eyüpsultan’a en ufak bir yatırım yaptığını gördünüz mü? Sizlere en ufak bir hizmet getirdiğini gördünüz mü? Göremezsiniz çünkü böyle bir dertleri yok. Kendi menfaatleri olsa hemen oraya gidip çadır kurarlar. İstanbul’un kaynaklarını çarçur etmeyi çok iyi bilirler. Balya balya paraları çok iyi bilirler. Sözlerini hatırlamayan adam İstanbul’a nasıl hizmet edecek. Eyüpsultan’ın en önemli sorunlarının başında kentsel dönüşüm ve ulaşım sorunu geliyor. Burada vatandaşlarımızı ne deprem çilesinden ne de trafik işkencesinden kurtarmak için tek bir adım atmamış. Bırakın adım atmayı açtım dediği 47 kilometrelik metro hattının, 8 kilometresini bile zar zor tamamlamış. Yarım yamalak, kırparak açtıkları son 2 hatla birlikte toplam 64 km metro ağının 17’sini yapmışlar. Bu yönetim 2019’da göreve geldiğinde Mahmutbey-Mecidiyeköy Metro Hattının yüzde 99’unu zaten tamamlanmıştık. Dudullu-Bostancı Metro Hattının yüzde 70’ini tamamlamıştık. Rumeli Hisarı Fünikülerinde ilerleme yüzde 50’yi aşmış. Yani bitirdiğim dediği projeler, zaten sona gelmişti. Bir de bizim dönemimizde başlanan ama iptal ettiği projeler var ki, onları saymaya kalksak saatler sürer” şeklinde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Irak ziyaretim ve anlaşmalar Türkiye-Irak münasebetlerinde yeni bir dönüm noktası teşkil edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan: Irak ziyaretim ve anlaşmalar Türkiye-Irak münasebetlerinde yeni bir dönüm noktası teşkil edecek

İstanbul’a tek bir çivi bile çalışmadığını dile getiren Kurum, "Bugün İstanbullu kardeşlerimiz sağlıksız ve güvensiz binalarda can korkusuyla yaşıyor. Halbuki 100 bin konut yapacaklardı? 5 bin konutu bile dönüştürmediler. Milletimizin eksikleri için İstanbul’da 173 bin konutu dönüştürdük. Bunlar İstanbul’a tek bir çivi çakmadılar. Bir de bu şehrin parasını çarçur eden mevcut CHP’li İBB Başkanı “650 bin konut yapılmamalı” diyor? İstanbullular İBB başkanını çeşitli hizmetler yapsın diye seçer. Vatandaşımız hizmet beklerken onlar ikbal peşinde koştular. İstanbul’un kaynaklarını rant olarak gördüler. İstanbul’un kaynaklarını kirli pazarlıklarla birlikte peşkeş çekmeye kalktılar. Bugün otobüsler yolda kalıyorsa, vatandaşımız saatlerce duraklarda çile çekiyorsa Bunun sebebi CHP’li yönetimin anlayışıdır. 31 Mart'ta muhteşem bir zafer yakalayacağız. Türkiye Yüzyılı’nda İstanbul’umuzu lokomotif şehir haline getireceğimiz adımlar için karar verilecek. Bu 5 yılda İstanbul’daki deprem korkusunu gidereceğiz. İstanbul’daki trafik çilesini bitirmek için adımlar atacağız. İstanbul’un kaynağını İstanbul’a kullanırsan her şeye yeter” ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: İHA