Kütahya'da bulunan pavyonlar konusunda şikayet aldığı için bu eğlence yerlerini yetkisini kullanarak kapatan Vali Musa Işın bataklık mekanlardı kapatılmalıydı şeklinde konuştu. 

Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı

Valisi Musa Işın, şehirde 10 pavyonun belirsiz süreyle kapatılmasıyla ilgili olarak, "Ben yetkimi kullanarak kapattım. Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı" dedi.

Bana dua edeceksiniz

Kütahya Valisi Işın, kentteki 10 pavyonun süresiz kapatılmasıyla ilgili, "Allah bin defa razı olsun sizden, bugüne kadar nerede idiniz diyeceksiniz. Size verdiklerimiz, yazdıklarımız resmi rakamlar. Ama bir de kayıtlara geçmeyen, paylaşamayacağımız şeyler var" açıklamasını yaptı.

"Vali Orası tam bir bataklık. Adam öldürme var, gasp var, uyuşturucu var, kadın ticareti var. Suçun her türlüsü, rezalet, kepazelik var. Silah kaçakçılığı var, silah sıkma var. Orası tam bir bataklık" diyen vali şunları söyledi:

Uyuşturucu ile mücadele edeceğim

"Şimdi böyle bir bataklık orada dururken biz kendi kendimizi kandırıyoruz, diyoruz ki uyuşturucu ile mücadele edeceğiz. Arkadaşlar, bataklık açılmış burada. İşin esas merkezine neden inmiyoruz? Önce burayı kapat, ondan sonra uyuşturucu ile mücadele et. Ben burada valilik yaptığım süre içerisinde onlarla mücadelemi sürdüreceğim. Çünkü burası sizin için, Kütahya için, hepimiz için utanç vesikasıdır"

Devlet eliyle açılan bataklık kurutulmalıydı

Vali Işın "Ben yetkimi kullanarak kapattım. Devlet eliyle açılan bu bataklık kurutulmalıydı" diyerek, rehabilitasyon konusunda ise zorluklar yaşanabileceğini ancak topluma kazandırma çabalarının devam edeceğini ifade etti.

Kütahya’da bir süre önce valiliğin aldığı karar doğrultusunda 10 pavyon belirsiz süreyle kapatılmıştı.

Kaynak: İHA