MEB, son hafta ders yapılmayacağını belirten resmi bir yazıyı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü aracılığıyla okullara gönderdi.

Sınıf3

Yazıda, son hafta okullarda düzenlenecek çeşitli etkinliklerin listesi de yer aldı. Bu etkinlikler arasında öğrenci kulüplerinin faaliyetleri, kültürel etkinlikler, spor turnuvaları ve atölye çalışmaları gibi çeşitli aktiviteler bulunuyor.

Meb-11

MEB’in aldığı bu yeni kararın, öğrencileri sosyal etkinliklere yönlendirmeyi ve ders dışındaki becerilerini geliştirmeyi amaçladığı belirtildi. Aynı zamanda bu uygulamanın, öğrenci motivasyonunu artırıcı bir etki yaratması bekleniyor.

Sınıf

Büyük yarış başlıyor: Üniversite sınavına 3 milyon aday başvurdu Büyük yarış başlıyor: Üniversite sınavına 3 milyon aday başvurdu

15 TATİL UZAYACAK MI?

Öte yandan, 15 tatil olarak da bilinen Sömestr tatilinin uzatılmasına ilişkin herhangi bir karar veya açıklama bulunmuyor. Sosyal medya ve kaynaksız haber sitelerinde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. 2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönemi 19 Ocak cuma günü sona erecek. Karne dağıtımının ardından ise tatil başlayacak.

Kaynak: CÜNEYT ZÜLFİKAR BİTİKÇİOĞLU