MEB'in sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı MEB'in sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme sonuçları açıklandı

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen törene; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Ali Öztürk, dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Dr. Öğretim Üyesi Mensur Pehlivan, kendilerinin varlık sebebi olan öğrencilerin mezuniyet sevincini paylaşmak üzere bir araya geldiklerini belirterek gösterdikleri özveri ve fedakarlık için ailelere teşekkür etti. Spor Bilimleri Fakültesi olarak mesleki bilgi yanında paylaşma, dayanışma, topluma karşı sorumlu bireyler yetiştirme konularında öğrencilere önemli değerler kazandırdıklarını söyleyen Pehlivan, öğrencileri milli değerlere sahip ve spor ahlakı ile yetiştirdiklerini ifade ederek, “Kendinize güvenin, bilimsel bilgi ve yeniliklere açık olun. Sizlerin mutluluğu ve başarısı bizim için en değerli ödül olacaktır” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

141 öğrencisini mezun etti

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kazım Özkan Ertürk yaptığı konuşmada, sabır ve azimle dolu yolculuğun önemli dönüm noktasında, 141 öğrenciyi mezun etmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Mezuniyetin bir son değil, yeni bir başlangıcın habercisi olduğunu söyleyen Ertürk, “Yeni hedefler belirleyecek, yeni zorluklarla karşılaşacak ve yeni başarılar elde edeceksiniz. Bu yolda rehberiniz, istek ve fedakarlıkla yapacağınız çalışmalar olacaktır. Engeller sizi yıldırmasın, daha da güçlendirsin” diyerek, mezunları ve ailelerini tebrik etti.

Öğretmen olarak uğurladılar

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç konuşmasında, kendilerine emanet edilen öğrencileri, öğretmen olarak uğurlamanın gururunu yaşadıklarını dile getirirken öğretmenliğin zor bir meslek olduğunu ifade etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra tüm kimlikleri bir kenara bırakıp öğretmen kimliğini benimsediğine işaret eden Koç, “En büyük başarınız asla vazgeçmemiş olmanızdır. Kalplerinize dokunmaya, ruhlarınıza nefes aldırmaya, korkmadan kendiniz olmanız için çalışıyoruz. İyi ki varsınız” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Meslek hayatlarında başarılar diledi

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, üniversitelerin; bilimsel bilgi üretme, meslek sahibi bireyler yetiştirme ve bilimsel bilgiyi toplumla paylaşma anlamında üç önemli görevi olduğunu ifade ederek konuşmasına başladı. Öğrencilerin ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite yıllarının artık sona erdiğini dile getiren Genç, öğrencilerin bugünden itibaren yeni bir hayata başladıklarını ve meslek sahibi bireyler olduklarını sözlerine ekledi. Öğrencilerin ihtisas sahibi olmalarında büyük emekleri olan Düzce Üniversitesi akademisyenlerine de teşekkür eden İlhan Genç, mezunlara meslek hayatlarında başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

Açılış konuşmalarının ardından fakültelerinde ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere, Başarı Belgeleri; mezun olan öğrencilere de Mezuniyet Belgeleri, Düzce Üniversitesi Yönetimi, akademik birim yöneticileri ve akademisyenler tarafından takdim edildi.

Eğitim Fakültesi mezunlarının Öğretmenlik ve PDR Yemini ile devam eden programda, Öğretmenlik Yemini’ni Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Aslıhan Kuyumcu Vardar eşliğinde, PDR Yemini’ni ise Arş. Gör. Şehide Kelek eşliğinde okuyan öğrenciler ve aileleri gurur dolu anlar yaşadı.

Heyecanın zirveye çıktığı Kep Töreni’nde bölümlerini başarı ile bitirerek, mezun olmaya hak kazanan öğrenciler, büyük bir coşkuyla keplerini gökyüzüne fırlattı.

Kaynak: iha