Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Irak'taki istihbarat ağı üzerinden Süleymaniye ve çevresinde faaliyet gösteren teröristleri hedef alarak etkisiz hale getirmeye devam ediyor.

Son operasyonda, Pencevin kırsalında faaliyet gösteren ve 2023 yılında İran'dan örgüte katılan PKK/KCK mensubu Redur Baz kod adlı Hasan Seburi, MİT'in gerçekleştirdiği nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

MİT saha ajanları tarafından takibe alınan Hasan Seburi'nin örgüt içinde istihbarat toplama, keşif ve gözetleme faaliyetlerinde kullanılmak üzere eğitim aldığı belirlendi.

İran kökenli terörist Hasan Seburi'nin Türkiye'ye yönelik potansiyel tehdit oluşturabileceği değerlendirilerek operasyon için düğmeye basıldı.

Çanakkale deprem korkuttu Çanakkale deprem korkuttu

MİT'in örgüt içindeki saha ajanları, PKK/KCK mensubu Hasan Seburi'nin yerini paylaşması sonrası Türkiye'ye yönelik olası saldırıları engelleme amacıyla yapılan operasyon sonrasında terörist etkisiz hale getirildi.

MasterChef All Star Esra ile alay edenleri hayranları böyle topa tuttu! Meğer ne çok seveni varmış! MasterChef All Star Esra ile alay edenleri hayranları böyle topa tuttu! Meğer ne çok seveni varmış!

Kaynak: AA