16 Ocak 2024'ten beri boşta olan ve Roma'daki görevine son verilen deneyimli Portekizli teknik direktör Jose Mourinho'un, 61 yaşında olmasına rağmen gelecek adresi taraftarlar tarafından merakla bekleniyor.

Ntvspor'un haberine göre; Jose Mourinho'nun geçmişte çalıştığı takımlarda iz bırakması, onun geleceği hakkında çeşitli spekülasyonlara yol açıyor. Bazı iddialar, Mourinho'nun eski takımı Chelsea'ye veya ülkesinin milli takımı Portekiz'e geri dönebileceği yönünde.

Vodafone Sultanlar Ligi şampiyonu Fenerbahçe oldu Vodafone Sultanlar Ligi şampiyonu Fenerbahçe oldu

Mourinho'da Portekiz itirafı

Jose Mourinho, Portekiz milli takımıyla ilgili konuşurken şunları dile getirdi: "Portekiz milli takımına 2 kez imza atma fırsatım oldu. İlk teklif geldiğinde Real Madrid'deydim. Florentino Perez (Real Madrid Başkanı) bana, 'Bunun imkanı yok' dedi. İkinci teklif geldiğinde ise Roma'daydım. Birkaç ay sonra oradaki görevime son verildi, ancak bunun için pişman değilim."

Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, kariyerinde önemli başarılar elde etmiştir. Porto ve Inter Milan'da Şampiyonlar Ligi zaferleri yaşamış, ayrıca Manchester United'da UEFA Avrupa Ligi ve Roma'da UEFA Avrupa Konferans Ligi şampiyonlukları kazanmıştı. Mourinho, Avrupa mücadelesinde 3 kupaya da uzanan tek teknik direktör konumunda bulunuyor.

Editör: Mehmet Köşker