Milli Savunma Bakanlığı, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir paylaşım yaptı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, şu ifadelere yer verildi:

"Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale'yi geçilmez kılan ve toprağın her bir karışını kanlarıyla sulayarak bize bu cennet vatanı armağan eden şanlı ecdadımızı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünde Allah'tan rahmetle anıyor, onlara minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz."

Özel video hazırlandı

Milli Savunma Bakanlığı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümü kapsamında bir video paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, "Tarih boyunca vatanı için canını hiçe sayan Mehmetçik, şehitlerimizin kanını yerde bırakmadı, bırakmıyor. 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde, milletimizin bekası ve esenliği uğrunda can veren aziz şehitlerimize ve onların emaneti kıymetli ailelerine ithaf olunur." ifadelerine yer verildi.

Videoda, şehit ailelerinin ve askerlerin görüntüleri yer aldı. Askerlerin ve şehit ailelerinin oluşturduğu "ay yıldız" şeklindeki dizilişi gösteren videoda, bir asker tarafından şehit ailesine Türk bayrağı teslim edilerek, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmamıştır." ifadesi kullanıldı.

O polislerden 1’i tutuklandı: Orantısız güç kullanmışlardı O polislerden 1’i tutuklandı: Orantısız güç kullanmışlardı

Video sonunda İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" adlı şiirinden de mısralar okundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ