Merkeze bağlı Karabey köyünde ikamet eden 7 çocuk ve 60 torun sahibi 100 yaşındaki Abdulbaki Kaya, 200. bayramını kutlamanın sevincini yaşıyor. Tarihin birçok önemli anlarına şahit olan Kaya, bu Ramazan Bayramı'nı da çocukları, torunları ve komşuları ile kutladı.

"Dünya Bilen İçin Hazinedir"

Kıymet bilen için dünyanın bir hazine olduğunu söyleyen Kaya, "200. bayramımı torunlarım ile kutluyorum. Allah'a çok şükür bu günleri gördüm. İnsanlar dünyanın fani olduğunu söylüyorlar. Hayır, dünya fani değil, bilen için hazinedir. Akıllı adam dünyada çalışıp ahireti kazanandır. Dünyayı çok seversen ahiretin noksan olur" dedi.

Torunlar Dedesinin Bayramını Kutlamak İçin Bir Araya Geldi

100 yaşındaki Kaya'nın torunu İsa Kaya ise, dedesinin bayramını kutlamak için Gaziantep'ten geldiğini söyleyerek, "Dedem 100 yaşında ve 200. bayramını kutladı. Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan torunları, dedemin bayramını kutlamak için geldiler" ifadelerini kullandı.

Kantaron bütün zamanların en şifalı bitkisi Kantaron bütün zamanların en şifalı bitkisi

Harun Aras isimli torunu da, "Bizler torunları olarak her bayram dedemizin yanında olmaya çalışıyoruz. 200. bayramını hep beraber kutluyoruz. Rabbim dedeme ve tüm yaşlılarımıza sağlıklı uzun ömürler nasip etsin. Bu duygularla 100 yaşındaki dedemin 200. bayramını kutluyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA