TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün basın açıklamasından satır başları; 

“DEPREMİN SIKINTISINI İLK GÜNDEN BERİ YAŞIYORUM “ 

 “Uzaktan çok kolay geliyor fakat orada yaşayanlar için 5 dakika, 50 dakika bile önemli. Bütün arkadaşlarım ile depremin sıkıntısını ilk günden itibaren yaşıyorum. Bölgedeki ilk günkü sorunlar hala devam ediyor. Özellikle köylerden son derece yoğun şikayetler alıyoruz. Köylerde enkazlar olduğu gibi duruyor.  

Eski ABD Başkan Yardımcısı Pence, 2024 seçimlerine adaylığını duyurmaya hazırlanıyor Eski ABD Başkan Yardımcısı Pence, 2024 seçimlerine adaylığını duyurmaya hazırlanıyor

“KÖYLERİN ÇADIR VE KONTEYNER İHTİYAÇLARI DEVAM EDİYOR” 

Köylerin çadır ve konteyner ihtiyaçları devam ediyor. Özellikle hayvancılık yapan köylüler yem, ilaç sıkıntısı, çiftçilik yapan köylüler gübre sıkıntısı çekiyor. Bölgedeki tarımsal faaliyetlerin başlaması için mutlaka devletimizin destek vermesi lazım. Altını çizerek söylüyorum, köylerde konteyner verilmesi, hayvancılığa uygun çadırlar yapılması şart. Hayvancılık ve çiftçilik yapan vatandaşları hem bu bölgede hem de üretimde tutmak zorundayız”  

 “DÜNYA BARIŞI İÇİN BİR NUMARALI TEHDİT ABD” 

Sarıgül dünya barışı için bir numaralı tehdit olarak gördüğü ABD politikalarını şu sözlerle eleştirdi; “Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı’nın her yıl çıkardığı insan hakları raporunun vermesinin doğru olmadığını dile getiren Sarıgül, “Dünyanın her yanında yaşattığı acılar ortadayken ABD’nin dünyaya insan hakları karnesi vermesi düpedüz yüzsüzlüktür, kendi suçlarını örtme çabasıdır. Bugün bir kez daha vatandaşlara sesleniyorum, dünya barışı için bir numaralı tehdit ABD’dir”