İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suçtan kaynaklanan mal varlığının değerlerini aklama", "resmi belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlarına yönelik çalışma kapsamında 25 ilde dün sabah düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 54 şüphelilerin emniyetteki ifade işlemleri sürüyor.

Soruşturma kapsamında 7 kişinin daha yakalanmasıyla gözaltına alınan şüpheli sayısı 61'e yükseldi.

Gözaltında bulunan şüphelilerden birinin Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından yetkilendirilen vergi müfettişi olduğu öğrenildi. Bahsi geçen müfettişin Neslihan Güngen ile kayıt dışı görüşme talebinde bulunduğu iddia edildi.

Lüks araçları sergilendi

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen güzellik merkezleri sahibi Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen'in de gözaltına alındığı soruşturma kapsamında el konulan bazı lüks araçlar ise İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Yerleşkesi'nde sergilendi. Sergide, Otomobillerin yanı sıra güzellik merkezlerinde kullanılan ve UTS kayıtları olmadığı belirlenen epilasyon, cilt bakım makinesi, bölgesel zayıflama ve sıkılaştırma cihazı, buhar makinesi gibi çeşitli cihazlar ile yasa dışı ilaç ve kozmetik ürünler de yer aldı.

Marmara Bölgesi'nde sıcaklıklar mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde olacak Marmara Bölgesi'nde sıcaklıklar mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde olacak

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 25 ilde 134 adrese düzenlenen "Kuyu-8" operasyonlarında 54 şüphelinin gözaltına alındığını bildirmişti.

MASAK müfettişi rüşvet almış

“Kuyu-8” operasyonlarında yakalanan şüpheli sayısı firari 7 şüphelinin daha yakalanmasının 54’ten 61’e yükselmiş, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından yetkilendirilen ve rüşvet aldığı belirlenen bir vergi müfettişinin de gözaltına alındığı öğrenilmişti.

61 şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi

Emniyetteki işlemlerine devam edilen 61 şüpheli akşam saatlerinde sağlık kontrolü için Bayrampaşa Devlet Hastanesine getirildi. Aralarında sosyal medya fenomeni Neslihan ile İnanç Güngen çiftinin de bulunduğu şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından tekrar emniyete sevk edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ-AA-İHA