Eski Fransız futbolcu Nicolas Anelka, Ümraniyespor'un kırmızı-beyaz renklerine bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Anelka, Ümraniyespor'un gelişimini görmek için sabırsızlandığını ve kulübün felsefesi çerçevesinde yapılacak çok iş olduğunu düşündüğünü belirtti. Tecrübeleri ve bilgisiyle Ümraniyespor ve Türk futboluna katkı sağlamak istediğini vurguladı. Ayrıca, genç futbolcuları keşfederek Türk futboluna kazandırmayı hedeflediğini ifade etti.

Türk futbolunun mental anlamda geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Anelka, Süper Lig'e çıkmak istediklerini belirtti. Önümüzdeki 5 maçın çok önemli olduğunu ve bu maçlara iyi konsantre olmaları gerektiğini dile getirdi. Ancak emin olduğunu ve başaracaklarına inandığını belirtti.

Anelka, Türkiye'yi çok sevdiğini ve burada olmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Türk futbolunun dünya standartlarında bir görüntü sergilediğini ve Süper Lig'in kalitesinin yurt dışında da takdir gördüğünü belirtti.

Ümraniyespor'un başkanı Ömür Aydın ise Anelka'nın profesyonel bakış açısından ve dünya kulüplerindeki tecrübelerinden bahsederek, kulübe katacağı değerleri önemsediklerini dile getirdi. Anelka'nın, Ümraniyespor'un ve Türk futbolunun gelişimine katkı sağlayacağına inandıklarını belirtti.

Hatayspor ile Fenerbahçe 8. randevuda Hatayspor ile Fenerbahçe 8. randevuda

Anelka, altyapıdaki genç yeteneklerin değerlendirilmesi ve takımın sportif başarısı için çaba harcayacaklarını vurguladı. Ayrıca, hayalleri arasında teknik direktörlük yapmak olduğunu ancak şu anda CEO olarak görev yapmanın daha önemli olduğunu ifade etti.

Nicolas Anelka'nın Ümraniyespor'a katılmasıyla ilgili açıklamaların ardından, Anelka 1 yıllığına kulübe bağlayan imzayı attı.

Kaynak: AA