Türkiye'nin İsrail'le ticareti üzerine tartışmalar devam ediyor. Son olarak, "İsrail'le 6 satıp 1 aldığımız bir ülke." şeklinde eleştiri getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, bu açıklamasıyla Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan'ın tepkisini çekmişti.

Sokak hayvanları için taslak çalışması Meclis'te! Sokak hayvanları için taslak çalışması Meclis'te!

Zeybekci, Kılıçarslan'a cevaben "Muhatabına gerzek dediğin kadar gerzek, geri zekalı dediğin kadar geri zekalısın. Her neye layık gördüysen sende en az ona layıksın. 'Aklın ihtişamı, görkemi nezakettir, zerafettir.' Vesselam." ifadelerini kullandı.

Nihat Özbek Twet

Neler yaşanmıştı?

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci'nin İsrail ile ticaret ilişkilerini değerlendirdiği konuşmasında söylediği, "Yani eyvallah, İsrail'in Müslümanlara yaptığı bebek katliamını nefretle kınıyoruz. Ama diğer taraftan da ticaretin hiç kimseye zarar vermeyen bölümleriyle ilgili de, İsrail serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke. 6 satıp 1 aldığımız bir ülke" sözlerine sert tepki gösterdi.

Kılıçarslan, "Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım" dedi. 

Sosyal medya hesabında, Zeybekci'nin açıklamasını alıntılayan Kılıçarslan, "Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım. 'Eyvallah' diyor yahu soykırım için. Yuh artık. Yazıklar olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ