07 Temmuz 2020, Salı
Son Dakika

Nijeryalı 300 yetime Tük kadınlardan yardım eli

Dar'ul Erkam Hanımlar Komisyon Başkanı Büşra Akyol: "Gıda ve eğitim yardımı yaptığımız bölgelerde insani durum çok sıkıntılı. Bu nedenle buradaki yetimlerin sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz"
20.02.2019 20.40.41

Türkiye'deki hayırsever kadınlar, Nijerya'da yaşayan Türk aileler aracılığıyla Nijeryalı yüzlerce yetim çocuğa gıda ve eğitim yardımında bulundu.

Nijerya'da faaliyet gösteren Dar'ul Erkam Hanımlar Komisyon Başkanı Büşra Akyol,  yaptığı açıklamada, başkent Abuja'ya bağlı 4 köyde 300 yetim çocuğa gıda ve eğitim yardımı yaptıklarını dile getirdi.

Yardımların Türkiye'deki hayırsever kadınlar tarafından yapıldığını belirten Akyol, "Gıda ve eğitim yardımı yaptığımız bölgelerde insani durum çok sıkıntılı. Bu nedenle buradaki yetimlerin sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz." dedi.

Akyol, yetimlere yapılan yardımların pirinç, yağ, makarna, un, şeker ve tuz gibi temel gıda maddeleri ve kırtasiye malzemelerinden oluştuğunu kaydetti.

Nijerya'daki insanların çoğunun gıda ve eğitim yardımına ihtiyaç duyduklarını ifade eden Akyol, "Türkiye'den yardımlar geldikçe biz de ilk ihtiyaç sahibi kişilere yardımları ulaştırıyoruz." şeklinde konuştu.Yorum Ekle