NVIDIA'nın bu başarısındaki en büyük pay, veri merkezlerinden elde edilen gelirde yaşanan patlama oldu. Yapay zekâ teknolojilerinin gelişimi için kritik öneme sahip veri merkezleri, şirketin toplam gelirinin 19,4 milyar dolarını oluşturdu. Bu rakam, bir önceki yıla göre %409'luk bir artışa işaret ediyor.

Net Kârda Yüzde 628'lik Artış

NVIDIA'nın net kârı da yapay zekâ sayesinde büyük bir sıçrama yaşadı. Şirket, 2024'ün ilk çeyreğinde 14,8 milyar dolar kâr elde ederek, bir önceki yıla göre %628'lik bir artış kaydetti. Bu rakam, önceki çeyreğe göre de %21'lik bir yükselişe denk geliyor.

Bakan Uraloğlu, SpaceX'in Texas'taki üretim ve fırlatma tesisini inceledi Bakan Uraloğlu, SpaceX'in Texas'taki üretim ve fırlatma tesisini inceledi

Oyun Sektörü Artık Geride Kaldı

Bir zamanlar NVIDIA'nın ana gelir kaynağı olan oyun sektörü, artık şirketin gündeminde arka sıralara düşmüş durumda. Açıklanan raporda, oyun sektöründen elde edilen gelirin sadece 2,6 milyar dolar olduğu görülüyor. Bu da NVIDIA'nın yapay zekâ alanındaki başarısının oyun sektörünü gölgede bıraktığını gösteriyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ