Gelecek Partisi Muğla milletvekili olan Selçuk Özdağ, milletvekilliği kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. CHP listelerinden seçilen Gelecek Partisi’nin 10 milletvekilinin CHP’ye istifalarını sunduğunu belirten Özdağ, şunları söyledi:

“İSTİFA DİLEKÇELERİMİZİ VERDİK”

"Biz bugün Gelecek Partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne istifa dilekçelerimizi verdik 10 milletvekili arkadaş. TBMM'ye de vermiş bulunuyoruz. Yemin töreninde de kendi partimiz ile yemin edeceğiz. Burada beraberce Millet İttifakı birlikte yürümeye, birlikte millet iradesini veya milletin problemlerini meclise yansıtmaya, kamuoyuna yansıtmaya devam edeceğiz.

“ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ”

Çünkü 10 ay sonra belediye başkanları seçimi var. Oraya hazırlanmamız gerekiyor. Özeleştiri mutlaka yapılır, her parti yapmalıdır. Eleştirilere de açığız. Neden kazanamadık, niçin kazanamadık? Eşit bir seçim değildi, adil bir seçim değildi. Buna rağmen kazanabilir miydik? Evet kazanabilirdik."

39 VEKİL CHP LİSTELERİNDEN GİRDİ

TBMM seçimi sonucu CHP 169 milletvekilliği kazandı. CHP'nin, ittifak ortakları Deva Partisi 14, Saadet Partisi 10, Gelecek Partisi 10, Demokrat Parti 3 ve İYİ Parti ve Türkiye Değişim Partisi 1'er milletvekilliği kazandı. CHP listesinden 6 partinin 39 milletvekili Meclis'e girdi.

İttifakgazetesi.com