CHP Genel Başkanı Özgür Özel 15 Nisan’da Filistin’e gideceğini açıklamıştı. CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre Özel’in ziyaretinin planlanmasına yönelik çalışmanın devam ettiği ziyaretin ileri bir tarihte gerçekleşeceği öğrenildi.

Özgür Özel Filistine gitmeye kararlı

Sputnik'de çıkan habere göre CHP Genel Başkanı Özgür Özel seçim sürecinde TBMM’de bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada 15 Nisan’da Filistin’e giderek, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşeceğini duyurmuştu.

Bakan Şimşek: 'Borsa'da oynuyor bizimki' derler ya, borsa bir oyun alanı değil Bakan Şimşek: 'Borsa'da oynuyor bizimki' derler ya, borsa bir oyun alanı değil

Özel yaptığı açıklamada “Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la görüşeceğiz. Filistin'de yakınlarını kaybedenlerle, yaralılarla, Ramallah'a götürülmüş olanlarla görüşeceğiz. Oradan bütün dünyaya ve Türkiye'ye önemli bir çağrı yapacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Filistin için temaslar sürüyor

15 Nisan tarihi yaklaşırken Sputnik’in CHP kaynaklarından edindiği bilgiye göre ziyaret hazırlıklarının açıklanan tarihe yetişmeyeceği öğrenildi. CHP kaynakları “Filistin’e gitmek için hazırlıklarımız sürüyor. Karşı taraf ile görüşmeler devam ediyor. Bölgedeki gelişmeleri takip ediyoruz. Bir taraftan da Genel Başkan’ın gideceği güzergâha ilişkin çalışma yapıyoruz” bilgilerini verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ