29 Haziran 2022, Çarşamba
Son Dakika

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde iki asker şehit oldu

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu, Piyade Sözleşmeli Er Fuat Özer ve Uzman Çavuş Gökhan Demir şehit oldu, 2 asker de yaralandı.
12.06.2022 00.36.35

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde 2 askerin şehit, 2 askerin de yaralandığını bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu Piyade Sözleşmeli Er Fuat Özer şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz." 

Bakanlıktan yapılan son açıklamada, yaralı olarak hastaneye kaldırılan üç askerden Uzman Çavuş Gökhan Demir'in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan başsağlığı mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen kahraman Mehmetçiğimiz Fuat Özer'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı. İTTİFAK-AA Yorum Ekle