Dünyanın en iyi kuzu eti yemekleri sıralandı: Türkiye'den hangi yemekler listeye girdi? Dünyanın en iyi kuzu eti yemekleri sıralandı: Türkiye'den hangi yemekler listeye girdi?

Sağlıkla besinlerde başı çeken peynir süt ürünü olduğu için çabuk bozulabiliyor. Buzdolabında saklansa bile zamanla küflenmenin önüne geçilemiyor. Ancak buzdolabında sakladığınız peynirler hemen küfleniyorsa bu yöntem tam size göre. Peynirlerin raf ömrünü uzatıyor.

Tuzlu su ile silin

Peynirlerin küflenmesini engellemek ihtiyacınız olan malzemeler oldukça basit. Saklama kabınızı tuzlu su ile silerek temizleyin ve peynirlerinizi bu şekilde koyun. Bu yöntemle, özellikle kaşar peyniri gibi peynirlerinizi bu şekilde saklayarak, dayanma sürelerini uzatabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise küp şekerdir. Peyniri sakladığınız kabın içine bir adet küp şeker eklemek, muhafaza sürecini optimize etmenin pratik bir yoludur. Bu küp şeker, kabın içindeki rutubeti emerek, peynirin tazeliğini korumasına ve tadının ilk günkü gibi kalmasına yardımcı olacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ