Stoltenberg'ten Erdoğan'ın göreve başlama törenine geliyor Stoltenberg'ten Erdoğan'ın göreve başlama törenine geliyor

6 Şubat'ta iki büyük depremle sarsılan Kahramanmaraş’ta bugün saat 12.19'da 5.3 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı... Depremin ardından açıklama yapan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, bölgenin 4 ay boyunca büyük depremlerle sarsılacağını söyleyerek uyardı.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi olan 4,2 büyüklüğündeki sarsıntı 7 kilometre derinlikte gerçekleşti.
Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, son depremlerle ilgili sosyal medya hesabından uyarıda bulundu…
Ercan, Twitter paylaşımında şunları kaydetti:
*Göksun-Kahramanmaraş’ta M5,3 orta büyüklükte bir deprem oldu, 4 sn sürdü. Yıkım gücü yapılar yaralı olduğundan 6 olarak gerçekleşti.
“İLK 4 AY YOĞUN SÜRECEK”
Göksun,6 Şubat'tan beri bir türlü dinginleşmemişti. Şimdi artçılarını en çok M4,3 olarak göreceğiz. Ne yazık ki artçı depremler ilk 4 ay yoğun sürecek.
Göksun-Kahramanmaraş yönüne doğru, depremcikler dizilmektedir. Buna koşut olarak Saimbeyli, Türkoğlu'na doğru depremcik dizilimi de ilgi çekmektedir. Ne var ki, Kadirli, İmamoğlu, Kozan, Adana'ya doğru olan Savrun kolu dingin görülüyor.
Göksun gibi, Malatya(Doğanşehir'de) artçı depremlerin sık bekleneceği bir köşe görünümünde. Çadırlarda, takma konutlarda kalın.'