Öğretmenlik Meslek Kanunu TBMM'ye geliyor! Öğretmenlik Meslek Kanunu TBMM'ye geliyor!

Edirne Valiliği Balkan Şehirleri İş Birliği Edirne Platformu tarafından 11 ayın Sultanı Ramazan'ın ruhunu yaşatmak için Balkanlardan gelen misafirlerinde katılımıyla Selimiye Camii gölgesinde vatandaşlar oruç açtı.
İftar programı, Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müziği Topluluğu' tarafından verilen konser ilahilerin seslendirilmesiyle başladı. Daha sonra Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla devam eden iftar programında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Bizim medeniyetimiz sevgi medeniyeti, sadakat medeniyeti bizim medeniyetimiz. İnançları, kültürleri, renkleri farklı olmasına rağmen çok farklı özelliklere sahip olan insanlarla bir arada” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Ramazan ayı kardeşlik ayı, birlik ayı, beraberlik ayı. Ramazan ayı; dayanışma ayı, yardımlaşma ayı. Mimar Sinan'ın ustalık eseri olan Selimiye'nin gölgesinde iftar açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazanın birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma ayı. Bizim medeniyetimiz inançları, kültürleri, renkleri farklı olmasına rağmen çok farklı özelliklere sahip olan insanlarla bir arada barış içerisinde yaşama tecrübesini dünyaya tanıtan bir medeniyet. İşte burası, işte Balkanlar bu tecrübenin yaşandığı en önemli bölgelerden birisi. Şu anda onun bir örneğini yaşıyoruz burada. Ne mutlu bize ki, böyle bir medeniyetin mensuplarıyız. İnancı, mezhebi, ırkı, dili ne olursa olsun birlikte yaşama tecrübesi, bizim bütün dünyaya örnek gösterebileceğimiz, tarihimize baktığımız zaman bizim için mutluluk verici bir konu." ifadelerinde bulundu.

Kaynak: İHA