Şişli'de meydana gelen olayda, 3 ve 5 yaşlarındaki iki kardeş, babalarının aracın camını temizlediği sırada aracın el frenini indirdi. Baba, aracın kaymasını engellemek için çaba gösterirken çevredeki insanlar da hızla müdahale etmeye çalıştı. Ancak tüm çabalara rağmen araç önce park halindeki bir servis minibüsüne çarptı, ardından trafiğe çıkarak bariyerlere çarptı. Bu korkunç olayda, aracın çarptığı servis minibüsü şoförü kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Yaşananlar ise güvenlik kamerasına anbean yansıdı. Facianın eşiğinden dönülen bu olayda o anlar anbean görüntülere yansıdı.

Kaza, Şişli'de Piyalepaşa Bulvarı üzerinde saat 08.30 sularında gerçekleşti. Olaya ilişkin edinilen bilgilere göre, 34 UF 0126 plakalı Mersedes Vito marka aracını benzin istasyonunun yanına çeken Halit Gündüz, aracın camlarını silmeye başladı. Bu sırada araçta bulunan 5 yaşındaki Mustafa Gündüz ve 3 yaşındaki Ahmet Gündüz isimli iki kardeş, önce emniyet kemerlerini çıkardı, sonra da el frenini indirdi.

Bu nedenle araç aniden kaymaya başladı. Durum karşısında şaşkına dönen Gündüz, aracı durdurmak için arkasına geçti ancak başarılı olamadı. Çevrede bulunanlar da Gündüz'e yardımcı olmaya çalıştılar ve aracın kapısını açarak içeri girmeye çalıştılar. Ancak tüm çabalar sonuçsuz kaldı.

Gündüz ve çevredeki diğer kişiler aracı durdurmaya çalışırken, Mustafa Karadaş adlı bir kişi ise yol kenarına park ettiği 34 LMN 935 plakalı Volkswagen Crafter marka servis minibüsüyle uğraşıyordu. Kayarak gelen hafif ticari araç, park halindeki servis minibüsüne çarptı. Park halindeki aracında temizlik yapan Karadaş, çarpmanın etkisiyle savrularak yere düştü.

Kayan araç caddeye çıktı, faciadan dönüldüKayan araç caddeye çıktı, faciadan dönüldü
Araçlara çarpa çarpa trafiğin aktığı caddeye çıkan hafif ticari araç, bariyerlere vurarak durabildi. Servis sürücüsü Mustafa Karadaş kazayı hafif sıyrıklarla atlatırken, Halit Gündüz ve araçta bulunan çocukları büyük panik yaşadı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekipleri kazada hafif yaralanan Mustafa Karadaş’a müdahalede bulundu. Araçlarda hasar oluştu.

Kaza Yaralı-2

Temizlik yaparken araç çarptı

Kazada yaralanan Mustafa Karadaş, "Ben tam servisin kenarına geçiyordum. Araç çarptı ve ben düştüm. Ben burada temizlik yapıyordum. Ama burada araç geleceğini ben hiç tahmin etmedim. Ben aracın arkasına düştüm. Düşmenin etkisiyle yaralandım. Araç vurdu yani" şeklinde konuştu.

Kaza Şişli Çocuk

Çocuklarım el frenini indirmiş!

Kazayla ilgili olarak kayan aracın el frenini çocuklarının çektiğini belirten Halit Gündüz, "Arabayı park etmiştim. Çocuklar el frenini çekmişler. Araba kaymış. Verilmiş sadakamız varmış. Adama bir şey olmamıştır inşallah. Çocukların emniyet kemeri takılıydı. Onları da çıkarmışlar. Vitesteydi araba onu da çekmişler. Çocuklarım yapmış" şeklinde konuştu.

Ege Denizi'nde 4,5 şiddetinde deprem! Ege Denizi'nde 4,5 şiddetinde deprem!

Seyir halindeyken kazayı gören Naz Deniz ise, "Ne olduğunu anlamadık biz yolda geliyorduk. Ondan sonra siyah araba önümüze çıktı sonra da şoför frene bastı" dedi.

Kaynak: İHA