Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kulüpler, Bağımsız Hakem Kurulu oluşturma konusunda anlaştı. Kulüplerin tamamından onay alınan projede Almanya'nın modeli esas alınıyor. Bağımsız Hakem Kurulu'nun gelecek sezon faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

Hakem 1-1

Fanatik'in haberine göre; Türk futbolunda hakem tartışmaları yıllardır sürerken TFF konuyla ilgili dikkat çeken bir adım atmaya hazırlanıyor.

Hakem 2-2

Hakem atamalarındaki tartışmalara nokta koyacak devrim niteliğindeki kararın gelecek sezon hayata geçmesi planlanıyor.

Sivasspor'da Samba Camara ameliyat edildi Sivasspor'da Samba Camara ameliyat edildi

Hakem 3-1

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile kulüpler, Bağımsız Hakem Kurulu oluşturma konusunda anlaşmaya vardı.

Hakem 4-1

Söz konusu proje, profesyonel liglerde mücadele eden kulüplerin tamamından onay aldı.

Hakem 5-1

Alman modelinden esinlenen Bağımsız Hakem Kurulu projesinin gelecek sezondan itibaren hayata geçirilmesi planlanıyor.

Hakem 6-1

Haberde projenin detaylarından şöyle bahsedildi:

Hakem 7-1

TFF ve profesyonel kulüpler birer şirket kuracak. Bu iki şirket, 5 üyeli yeni bir şirket kuracak. Üyelerin 3'ünü TFF, 2'sini kulüpler belirleyecek. 5 üyeden oluşan bu şirket, Bağımsız Hakem Kurulu atayacak.

Hakem 8

Profesyonel bir zeminde faaliyetlerine başlayacak Bağımsız Hakem Kurulu, klasman hakemlerinin belirlenmesi de dahil hakemlerle ilgili her türlü atama ve yaptırım yetkisine sahip olacak. Kurul bu yapısıyla kulüplerin hakem atamalarında mutlak bir söz sahibi olmasını sağlayacak.

Hakem Haber-3

Bağımsız Hakem Kurulu, gerektiği takdirde yabancı orta hakem ve VAR hakemlerinin atanmasında TFF ve kulüplerden bağımsız karar alabilecek. Modelin bu haliyle Alman modeli ile aynı olduğu, İngiltere modeliyle ise benzerlikler gösterdiği belirtiliyor.

Hakem 4

TFF Yöneticisi Mustafa Eröğüt önderliğindeki federasyon profesyonelleri, bugün kulüp temsilcileri ile bir araya gelerek yeni sistemin sunumunu gerçekleştirecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ