Gürcistan havayolu şirketi Georgian Airways, 4 yıl aradan sonra Tiflis’ten Moskova’ya ilk uçuşunu yaptı. Söz konusu bu sefer, Rusya lideri Putin’in Gürcistan’a uçuşların önünü açan kararı imzalamasının ardından gerçekleşmiş oldu. Konuyla ilgili Sputnik muhabiri, Gürcistan havayolu şirketi Georgian Airways'in 4 yıl aradan sonra ilk uçağının Tiflis'ten Moskova'ya uçuşunun gerçekleştiğini bildirdi.

Geçtiğimiz Cuma günü, Rus Azimut havayolu şirketi 4 yıl aradan sonra Moskova-Tiflis seferini gerçekleştirmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından daha önce, Rus havayolu şirketlerinin Gürcistan’a uçuş gerçekleştirmesini engelleyen yasağın 15 Mayıs'tan itibaren kaldırılması ve Gürcistan vatandaşları için vize serbestisi getiren kararnameleri imzalamıştı.

Bu arada “Moskova-Tiflis” ile “Tiflis-Moskova” uçak seferleri Türk vatandaşlarının da kullandığı seferlerden olması bakımından söz konusu yasağın kaldırılmasının Türkiye’ye faydası olacağı da ön görülüyor.

İran'ın Suriye'deki ABD güçlerine yönelik yeni saldırılar planladığı iddia edildi İran'ın Suriye'deki ABD güçlerine yönelik yeni saldırılar planladığı iddia edildi

İttifakgazetesi.com