Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'da forma giyen Thomas Meunier, Trabzonspor ile transfer görüşmesi yapmak üzere Trabzon'a ulaştı. Belçikalı oyuncu, akşam saatlerinde Almanya'dan uçakla Trabzon'a gelerek havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Beşiktaş'ın Galatasaray'ın paylaşımına yanıtı sert oldu Beşiktaş'ın Galatasaray'ın paylaşımına yanıtı sert oldu

Meunier, Trabzonspor'un projesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, kulüple yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini ifade etti. Özellikle teknik direktörle yapılan video konferans görüşmesinin, kendisini etkileyici bir şekilde ikna ettiğini vurguladı. Projeyi duyduktan sonra Trabzonspor'a katılmak için çok fazla düşünmeye gerek duymadığını dile getirdi.

Trabzonspor'dan öncesinde Stefano Denswill ile oynadığını belirten Meunier, daha önceden Süper Lig maçlarını da takip ettiğini söyledi. Takımın gücünün farkında olduğunu ve her zaman zirve mücadelesi veren bir ekip olduğunu ifade etti. Gelecekte Trabzonspor'un büyük takımlarla mücadele edeceğine inandığını ve bu mücadelede yer almak istediğini dile getirdi.

Meunier ayrıca, Türkiye'ye gelme kararının, Avrupa Şampiyonası öncesinde milli takımında daha fazla süre almasına yardımcı olabileceğini belirtti. Borussia Dortmund'da geçirdiği son aylarda yaşadığı sıkıntıları da açıklayarak, Trabzonspor'un kendisine güven verdiğini ve burada liderlik edebileceğini hissettiğini söyledi.

Trabzonspor taraftarlarına teşekkür eden Meunier, kulüp aracıyla birlikte Mehmet Ali Yılmaz Tesislerine doğru hareket etti. Yarın sağlık kontrollerinden geçtikten sonra resmi sözleşmeyi imzalayacak olan oyuncunun transferi, Trabzonspor camiasında büyük bir heyecan yarattı.

Kaynak: AA