Temyiz Mahkemesi’nin beş hakimden oluşan heyeti, Trump için “çok önemli ve beklenmedik bir zafer” olarak nitelendirilen bir karar verdi. Bu indirim olmazsa, Trump’ın banka hesapları ve bazı önemli mülkleri üzerindeki kontrolünü kaybetme riski vardı.

İngiliz Bakan Ahmed, İsrail'in Refah'taki saldırılarıyla "dehşete düştüğünü" belirtti İngiliz Bakan Ahmed, İsrail'in Refah'taki saldırılarıyla "dehşete düştüğünü" belirtti

Temyiz Kararı ve Etkileri

Alt mahkemenin kararına göre, Trump’ın bugün 454 milyon dolarlık cezayı ödemek için gereken teminatı sağlaması gerekiyordu. Ancak Temyiz Mahkemesi’nin kararı, Trump’ın mal varlıklarına el konulma riskini ortadan kaldırdı.

Dava Süreci

New York Başsavcısı Letitia James, Trump ve üç çocuğu üzerine, şirketin servetini abartılı göstermekle suçlayarak dava açmıştı. Yargıç Arthur Engoron, Trump ve çocuklarına milyonlarca dolar ceza vermişti. Trump, bu kararı temyiz etmiş, ancak temyiz sürecinde mal varlıklarına el konulmasını engellemek için belirli bir miktarı teminat olarak sunması gerekiyordu.

Kaynak: AA