Süper Lig'in 25. haftasında Fenerbahçe, Alanyaspor ile sahasında 2-2 berabere kalarak liderliği rakibi Galatasaray'a kaptırdı.

Maçın ardından Tivibu Spor ekranlarında yorum yapan Tümer Metin, Fenerbahçe'nin teknik direktörü İsmail Kartal hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Metin'in değerlendirmeleri şu şekilde oldu:

Nihat Kahveci'den Santos'a maç sonu isyanı! Nihat Kahveci'den Santos'a maç sonu isyanı!

Fenerbahçe değil İsmail Kartal çözüldü!

Fenerbahçe değil, İsmail Kartal çözüldü. İsmail Kartal kolay analiz edilmeye başlandı. Samsun maçı bir kaza değildi. Samsun maçı gelenin habercisiydi. Bugün Alanya maçında da ortaya çıktı. Ben teknik direktörlük yapmıyorum ama Fenerbahçe'nin her maçını izledim.

Sezon başından beri bugün biri gelip Fenerbahçe analizi yapar mısın dese, kelimelerim şöyle başlar: muhafazakar bir hocaya sahip Fenerbahçe. Girenin çıkanın belli olduğu, işler iyi giderken kadroyu bozmayan, kötü giderse belli oyuncular üzerinden tasarruf yapar derim.

İsmail hocaya güven yok!

Hoca diken üstünde. Lider rahat olacak, etrafına ışık saçacak, enerji verecek. Oyuncusu da bakacak ve arkasından yürüyecek. İsmail Hoca baskının altında eziliyor. Ligin çok üzerinde olan bu kadroyu doğru kullanamıyor.

Futbolda risk almak, genellikle kazanmayı beraberinde getirir. Bazı durumlarda, bir şeyler denersiniz, başarılı olamazsınız, ancak en azından her şeyi denediğinizi bilirsiniz. İsmail Hoca'nın eleştirisi, cesur hamleler yapmamasından kaynaklanıyor. Fenerbahçe taraftarlarının çoğunun bu düşüncede olduğunu düşünüyorum. İsmail Hoca kazansa bile, taraftarların ve camianın güvenini kazanmakta yetersiz kalıyor gibi görünüyor..

En formsuz isim İsmail Kartal

Futbolculardan bazıları formsuz, Fenerbahçe'de doğru oyuncu tercihleri yapılmıyor. Sebastian Szymanski, haftalardır formsuz durumda. Ona defansif görevler yüklenmiş olabilir ama hücumdaki etkinliği azaldı. Formsuz Tadic ise takıma katkı sağlayamıyor. Ona dokunamıyorsun.

Gole ihtiyacın var Dzeko'yu çıkarıyorsun. Takımdaki en formsuz isim ise İsmail Kartal. Hiçbir şey yapmadı İsmail Kartal bu takıma .

Kaynak: HABER MERKEZİ