Sivas'ta çamurda mahsur kalan ineği itfaiye ekipleri kurtardı Sivas'ta çamurda mahsur kalan ineği itfaiye ekipleri kurtardı

23-24 Mayıs 2024 tarihlerinde düzenlenen Türkeli Eğitim ve Kültür Günlerinin açılış programına Belediye Başkanı Veysel Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Anar, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Anar, teşekkür konuşması ise Belediye Başkanı Veysel Şahin tarafından yapıldı. Yapılan açılışın ardından alanında uzman katılımcılarla iki gün boyunca öğrenciler ile edebiyat, sahne sanatları, sinema, tiyatro, ses ve ritim, anlam ve istifham atölyeleri ile öğrencilerin kültürel ve sanatsal yönden çalışmaları yapıldı.

23-24 Mayıs tarihlerinde yapılan etkinliklerde öğrenciler, alanında uzman katılımcılarla birlikte başarılı ve farklı çalışmalar yaparak hoşça vakit geçirdiler.

Kapanış töreninden önce ilçede ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılan “Filistin” temalı şiir yazma ve okuma yarışması yapıldı. Yarışmaya katılan tüm öğrenciler ve 2023-2024 eğitim öğretim yılında kompozisyon-şiir yazma ve okuma yarışmalarında il birincisi olan öğrencilere ödüller verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Anar, yaptığı kapanış konuşmasında şunları söyledi:

“İki gün boyunca ilçemizde yapmış olduğumuz etkinlikler ile öğrencilerimizin okuma-yazma ve anlama, tiyatro, sinema, ses ve ritim çalışmaları yaptık. Yapılan çalışmaların amacı; öğrencilerimizin edebiyat, sahne sanatları, sinema, ses ve ritim, anlam ve istifham atölyeleri ile öğrencilerin kültürel ve sanatsal yönden gelişmelerine, ülkesi, milleti ve insanlık için çalışma idealine sahip, millî ve manevî değerlerimizi özümsemiş, geleceğin sanatkâr ve sanatsever bireyleri olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Bu katkının sağlanmasında emeği geçen Türkeli Belediyesine, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma ve ülkemizin değişik yerlerinden katılım sağlayan misafirlerimize teşekkür ediyorum”.

Kaynak: iha