Turkish Cargo, ilaç ve sağlık ürünleri taşımacılığında yeni ürünler sunuyor

Turkish Cargo, farklı kategorilerdeki ilaç ve sağlık ürünlerini taşımak için “TK Pharma Standard”, “TK Pharma Extra” ve “TK Pharma Advanced” adlı yeni ürünlerini hizmete sundu. Bu ürünler, müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılamak ve kalite standartlarını yükseltmek için tasarlandı.

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, küresel hava kargo sektörünün en güvenilir çözüm ortaklarından olan Turkish Cargo’nun, ilaç ve sağlık ürünleri lojistiğinde yenilikçi yatırımlar yaptığı belirtildi.

Sıcaklık kontrollü kargolar

Sıcaklık ve zaman hassasiyeti daha düşük ilaç ve sağlık ürünleri, gönderileri korumak için pasif paketleme yöntemleriyle sevk ediliyor. Bu ürünler için geliştirilen “TK Pharma Standard”, sıcaklık kontrollü kargoların sektör standartlarına uygun bir şekilde taşınmasını sağlıyor. Gönderiler, ayrıcalıklı elleçleme, yüksek yükleme önceliği, ürüne sağlanmış özel sıcaklık kontrollü depolama, uzman operasyon ekibi ve 7 gün 24 saat müşteri hizmetleri avantajlarından faydalanıyor. Tüm "TK Pharma Ağı"nda Turkish Cargo güvencesiyle taşınıyor.

Sıcaklık ve zaman hassasiyeti daha yüksek olan, pasif paketleme yöntemleriyle sevk edilen ve apron taşıma süreçlerinde ekstra koruma gerektiren ilaç ve sağlık ürünleri ise “TK Pharma Extra” ile sektör beklentilerinin üzerinde taşınıyor. Bu ürün kapsamındaki gönderiler, apronda sıcaklık kontrollü araçlarla taşınıyor. 7 gün 24 saat çalışan ilaç taşımaları kontrol kulesi ekibiyle çıkış noktasından varışa kadar takip ediliyor. “TK Pharma Extra” yalnızca “TK Pharma” kalite ekibi tarafından denetlenip onaylanan “TK Pharma Yüksek Kaliteli İstasyonlar” arasında hizmet veriyor.

Soğuk zinciri korumak için geliştirilmiş çözümler sunan “TK Pharma Advanced” da aktif sıcaklık kontrollü veya hibrit/gelişmiş pasif konteynerler kullanarak, sıcaklık sapmasına karşı sıfıra yakın riskle gönderim imkanı sağlıyor. Bu ürün kapsamındaki kargolar, müşteri taleplerine göre -70 ve +30 derece arasında sabit bir sıcaklıkta taşınıyor. “TK Pharma Advanced” için özel oluşturulan uzman ekip ise taşıma süreçlerini yönetirken aynı zamanda konteyner kiralama konusunda da müşterilere danışmanlık hizmeti veriyor.

THY Genel Müdür Yardımcısı Türk: “Daha fazla güvence, şeffaflık, bilgi akışı ve görünürlük sunmayı hedefliyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Ali Türk, hava yoluyla gerçekleştirilen küresel ilaç ve sağlık ürünü taşımacılığındaki yüzde 7’lik pazar paylarıyla sektörün güvenle tercih ettiği bir çözüm ortağı konumunda olduklarını belirtti.

Türk, Turkish Cargo olarak hem bu güveni pekiştirmek hem de sürekli gelişen sağlık endüstrisinin dinamiklerine uyum sağlamak için yenilikçi yatırımlar yaptıklarını kaydederek, “Kalite standartlarının arttırıldığı ve hizmet yelpazesinin genişletildiği bu yeni ürünlerimiz ile iş ortaklarımıza daha fazla güvence, daha çok şeffaflık, daha hızlı bilgi akışı ve daha iyi görünürlük sunmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Havalimanı’nda özel depolama tesisleri

Turkish Cargo, İstanbul Havalimanı’nda yer alan 4 farklı sıcaklık aralığındaki özel depolama tesisleriyle ilaç ve sağlık ürünleri için ideal şartlarda muhafaza imkanı sunuyor. “IATA CEIV Pharma” sertifikasına sahip olan, GDP standartlarında hizmet veren taşıyıcı, tüm ilaç ve sağlık gönderilerini sektör gerekliliklerine uygun olarak özenle taşıyor.

Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Turkish Cargo, SMARTIST tesisinde yer alan Sıcaklık Kontrollü Merkez’inde (Temperature Controlled Centre -TCC) ilaç ve sağlık gönderileri için sıcaklık kontrollü yükleme-boşaltma imkanı sağlıyor ve ULD Depolama Sistemi’yle süreçler otomatikleştiriliyor. Otomatik Depolama ve Boşaltma Sistemi (ASRS) ve Robotik Süreç Otomasyonu gibi otonom sistemlerle donatılan SMARTIST, Turkish Cargo’nun operasyonel hız ve kalite açısından hizmet kalitesini daha da ileri taşıyor.

Kaynak: AA