Van, Hakkari ve Şırnak'ta etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Van

Van Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, il merkezi ve ilçelerinde yoğun kar yağışı etkisini sürdürüyor. Bu durum, Muradiye, İpekyolu, Edremit, Tuşba, Başkale, Gürpınar, Özalp ve Çaldıran ilçelerindeki okullar, özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezlerinde bugün eğitime ara verilmesine neden oldu.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, koltuğunu 11 yaşındaki Irmak'a devretti Milli Eğitim Bakanı Tekin, koltuğunu 11 yaşındaki Irmak'a devretti

Ayrıca, engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı olan memurlar da idari izinli sayıldı.

Daha önce de kentteki olumsuz hava koşulları nedeniyle Çatak, Bahçesaray ve Saray ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği duyurulmuştu.

Hakkari

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde iki gündür etkili olan yoğun yağışların devam ettiği belirtildi.

Sel riski başta olmak üzere, çığ ve taşkın ihtimalinin göz önünde bulundurulduğu bildirilen açıklamada, bugün il genelinde yüksek öğretim kurumları hariç, kreşler, anaokulları, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları ile özel öğretim kurslarında eğitime ara verildiği kaydedildi.

Ayrıca, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Şırnak

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tüm eğitim öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Ayrıca, açıklamada engelli ve hamile kamu görevlilerinin de aynı gün idari izinli sayılacağı bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: AA