Van, Gaziantep ve Kırklareli merkezli olarak düzenlenen "Mahzen-12" operasyonlarında jandarma tarafından 3 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar neticesinde, örgütlerin elebaşlarının da aralarında bulunduğu toplamda 22 şüpheli gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Van, Gaziantep ve Kırklareli merkezli 4 ilde eş zamanlı olarak "Mahzen-12" operasyonlarının düzenlendiğini açıkladı.

Operasyonlar neticesinde, üç ayrı organize suç örgütü dağıtıldı ve bu örgütlerin liderleri de dahil olmak üzere 22 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar neticesinde, çok sayıda dijital materyal ile suç gelirlerinden elde edildiği değerlendirilen büyük miktarda altın, döviz ve Türk lirasına el konuldu.

Yerlikaya sosyal medya paylaşımında şu ifadelere de yer verdi:

Beypazarı'nda tarihi evlerde yangın: 4 ev kullanılamaz hale geldi Beypazarı'nda tarihi evlerde yangın: 4 ev kullanılamaz hale geldi

"Milletimizin bilmesini isterim ki; suç işleyenlere, halkımızın huzurunu bozanlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz yummayacağız. Operasyonlarda görev alan Cumhuriyet başsavcılarımızı ve cesur jandarma ekiplerimizi tebrik ediyorum. Allah size güç versin. Milletimizin duaları sizinle."

Muhabir: SERTAÇ VİRANCIK