FIFA tarafından oluşturulan VAR komisyonunun, video yardımcı hakemlere daha fazla sorumluluk verilip verilmemesini değerlendirdiği ve bu konunun bugünkü toplantıda tartışılacağı belirtilmiştir. Ancak, FIFA'nın oyunun sürekli durması endişesiyle karşı karşıya olduğu vurgulanmaktadır.

Milli para halterci Sibel Çam, Dünya Kupası'nın Dubai ayağında 2. oldu Milli para halterci Sibel Çam, Dünya Kupası'nın Dubai ayağında 2. oldu

Ntvspor'un haberine göre; Haberde, IFAB'ın mart ayındaki yıllık toplantısından önce herhangi bir karar alınmasının beklenmediği ifade edilirken, VAR'ın yetki alanının genişlemesi durumunda video yardımcı hakemlerin serbest vuruş, korner ve ikinci sarı kartlara müdahale edebileceği belirtilmiştir. FIFA, VAR ile ilgili değişikliği onaylasa bile son kararı IFAB verecektir.

İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı ve IFAB Yönetim Kurulu Üyesi Mark Bullingham, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bunun IFAB'da tartışacağımız bir konu olduğunu biliyorum. Bir maçın şu anda olduğundan daha fazla durmasını istemiyoruz, ama bunu tartışacağız." şeklinde ifadeler kullanmıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ