İsrail'in Refah saldırısı öncesinde bir milyon Filistinlinin barınabileceği bölge hazırlığı yaptığı iddiası İsrail'in Refah saldırısı öncesinde bir milyon Filistinlinin barınabileceği bölge hazırlığı yaptığı iddiası

Venezuela Başsavcısı Tarek William Saab, düzenlediği basın toplantısında, "Vente Venezuela" partisinin Ulusal Koordinatörü Henry Alviarez ve eski milletvekili Dignora Hernandez'in gözaltına alındığını bildirdi.

Seçim döneminde sokakların şiddet ve kaosa sürüklenmesine izin vermeyeceklerini belirten Saab, şüpheli sıfatıyla sorgusu yapılan Emil Brandt Ulloa'nın itirafları doğrultusunda yeni gözaltıların yapıldığını söyledi.

Saab, Ulloa'nın 15 Ocak'ta Barinas kentindeki şiddet eylemlerine katılması nedeniyle tutuklandığını hatırlatarak, muhalif isimler Alviarez ve Hernandez'in gözaltına alındığını doğruladı. Muhalefeti ülkenin istikrarını bozmaya çalışmakla suçlayan Saab, "Planları ülkenin istikrarını bozmaktı. Amaçları askerleri, öğrencileri ve sendikaları bir araya toplayarak kendi emellerine alet etmekti." ifadesini kullandı.

Saab, son 2 ay 20 gün içinde Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya suikast dahil bir dizi komplo ve tehdidi ortaya çıkardıklarını, 7 kişi hakkında daha gözaltı emri bulunduğunu kaydetti. Alviarez ve Hernandez, muhalefet liderlerinden Maria Corina Machado'nun partisinin üst düzey isimleri arasında geçiyor.

Kaynak: AA