Genç hakem Yusuf Bulut kalp krizinden vefat etti Genç hakem Yusuf Bulut kalp krizinden vefat etti

Yeni Raylı Sistem Projesi Tanıtıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Pazartesi günü açılacak olan Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi’ni Yedikule İstasyonu’nda basına tanıttı. Uraloğlu, İstanbul’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açılış daveti ile ilgili soruları yanıtladı.

“Derdimiz İstanbul’a Hizmet Olmalı”

Uraloğlu, açılış törenine İmamoğlu’nun davet edilip edilmediği konusunun gündeme oturduğunu belirterek, “Bizim gündemimize oturacak bir konu değil. Biz İstanbul’a nasıl hizmet ederiz onun derdindeyiz. Kim hangi, törene nasıl katılacak, hangi sırada oturacak, hangi sırada konuşacak derdimiz o değil. Burada güzel bir hizmeti yarın açacağız. Derdimiz İstanbul’a hizmet olmalı.” dedi.

“Polemik Üstadı İmamoğlu”

Basın toplantısına katılan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan da, İmamoğlu’nun açılış daveti ile ilgili açıklamalarını eleştirdi. Turan, “Bakanlığımız zaten açıklama yaptı ve davet gitmediğini söyledi. Biz de İstanbul’da Fatih’te bir açılış yapılıyor. Devlet işleyişinde bir açılış yapıldığında nihayetinde burası Kültür ve Turizm Bakanlığı değil, biz bütün herkese bir bilgi mahiyetinde duyuruyoruz. Bence konu bu değil. Ekrem Bey benim çok eski arkadaşım, bunu söylemek durumundayım. Son üç gündür İstanbul gibi bir metropolün sanki hiçbir sorunu yokmuş gibi. Burada İstanbul’a önemli bir şey kazandırılıyor. Bugün konuşmasını ben de üzülerek izledim. 15 dakika kamuoyu önünde bir açıklama yapıyor. Bir açılış var, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da sevinci. Bu davet etti, başkan davet etti… Bunu özel kalemlerimiz kendi aralarında konuştular, o yazışmaları da ben yayınlarım, bu ayıp ama kamuoyunun gündemi bu değil. Nasıl Ekrem Bey benim eski arkadaşımsa Sayın Murat Kurum da benim eski çalışma arkadaşım. Ekrem Bey bir şey konusunda çok başarılı, polemik konusunda çok başarılı. Murat Bey de polemik konusunda başarısız. Murat bir şey de çok başarılı, bizim disiplinimizde çalışmak insana hizmet etmek var. Sayın İmamoğlu bu seçimde, biraz da kızarak da arkadaşı olarak söylüyorum. Eğer bu seçimde İmamoğlu seçimde kaybedecek, görevi bırakacak olsa, bu şehirde hangi hizmeti ve özelliği ile anılacak? Ben size söyleyeyim, kaybettiğinde bir tek şeyle anılacak polemikleriyle anılacak. Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Bakanlara laf yetiştirmesiyle anılacak.” dedi. Turan, yakın dönemde açılacak Kara Surları Millet Bahçesi’nin açılışına İmamoğlu’nu davet ettiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA